You are currently viewing הסוף של משחק הדיונון מוסבר עם תשובות
הסוף של משחק הדיונון

הסוף של משחק הדיונון מוסבר עם תשובות

  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות

Squid Game, סדרת הלהיט הקוריאנית המטרידה אך המסקרנת בנטפליקס על טורניר קטלני של משחקי ילדים- התחרות עצמה מתפתלת דרכה לפתרון עקוב מדם. אבל זה לא אומר שכל השאלות שלנו נפתרות עד הסוף. הנה תשובות לשמונה שאלות בוערות של משחק דיונון שאולי יש לצופים לאחר צפייה בתוכנית הדיסטופית.

אזהרה: הסיפור הבא כולל ספוילרים ענקיים למשחק דיונון, כך שאם לא צפיתם בכל תשעת הפרקים, חזרו וקראו את זה אחרי שתסיימו. אתה לא רוצה להיות מפונק עבור חלק מהתפניות בעלילה.

מתי יצא משחק הדיונון?

הסדרה בת תשעת הפרקים הופצה בנטפליקס ב-17 בספטמבר. נטפליקס אומרת שהיא מסמנת את השקת הסדרה הגדולה ביותר של שירות הסטרימינג אי פעם.

האם תהיה עונה 2 של משחק דיונון?

אם צפיתם בכל הסדרה (זכרו את אזהרת הספוילר למעלה), אתם יודעים שהמשחק לא ממש מסתיים בפרק התשיעי. זה ממשיך, ועתידו של "המנצח" סונג Gi-hun (בגילומו של לי יונג-ג'ה) נותר לא בטוח. האם אי פעם נדע מה יקרה אחרי שהוא ירד מהמטוס? התשובה היא מהדהדת … אולי. התסריטאי/במאי הואנג דונג-היוק אמר ל"וראייטי" שהוא עשוי לחזור לסרטים על מסך גדול לפני שיחשוב על סרט המשך של "משחק דיונון".

"אין לי תוכניות מפותחות למשחק דיונון 2", הוא אמר ל"וראייטי". "זה די מעייף רק לחשוב על זה. אבל אם הייתי עושה את זה, אני בהחלט לא הייתי עושה את זה לבד. הייתי שוקל להשתמש בחדר הכותבים והייתי רוצה מספר רב של במאים מנוסים."

ההצלחה של Squid Game בטוח יש מנהלי נטפליקס רוצה יותר, אבל אנחנו פשוט לא יודעים אם הם ישדלו את הבמאי בחזרה לעוד. תוציא את קופת החיסכון המשתלשלת המלאה ב"וון קוריאני", נטפליקס, ותשלם לאיש. הנה הרעיונות שלנו לדמויות, משחקים ועלילות שהיינו רוצים לראות ב-Squid Game עונה שנייה.

שני מתחרים מתכוננים לשחק גולות במשחק דיונון.

פארק נטפליקס/יאנגקיו

האם משחק דיונון מבוסס על ספר?

זה בהחלט נראה כמו משחק דיונון יהיה רומן גדול או רומן גרפי. אבל כרגע, אתה לא יכול ללכת לחנות הספרים שלך ולאסוף ספר משחק דיונון לקרוא.

על פי אתר תרבות הפופ הקוריאני Soompi, מנהל משחק דיונון הואנג דונג היוק אמר שהוא קיבל את הרעיון לתוכנית בחזרה בשנת 2008 מחוברת קומיקס על אנשים ששיחקו משחק קיצוני. אבל הוא לא נקב בשם הקומיקס.

ואולי זה אפילו לא קומיקס אחד, כי הבמאי אמר ל"קוריאה הראלד" שהוא "קרא הרבה קומיקס, והופנט ממשחקי הישרדות". אז עד שהואנג יצא וימנה חלק מחומר הקריאה שלו, ניחושים הם כל מה שיש לנו. סביר להניח כי משחק דיונון יהפוך עכשיו לצורת ספר, שכן זה להיט כזה. לפקוח עין על מדפי חנות הספרים האלה.

יש הטוענים כי משחק דיונון דומה באופן חשוד לסרט יפני משנת 2014, As The Gods Will, בבימויו של טקאשי מייקה. הסרט עצמו מבוסס על מנגה יפנית. זה גם על טורניר מוות באמצעות משחקי ילדות, ונראה שיש כמה סצנות דומות מאוד, כולל בובה שמסתובבת ומנסה לתפוס שחקנים נעים.

הבמאי של "דיונון גיים" אמר במסיבת עיתונאים כי רק המשחק הראשון בסרט דומה לתוכניתו, וכי הוא עבד על הרעיון שלו במשך שנים לפני שהאלים יצאו ב-2014.

האם משחק דיונון הוא משחק אמיתי?

ברור שאין טורניר משחק דיונון קטלני, שבו אנשים נהרגים במשחקי ילדים חפים מפשע. אנחנו מקווים. אבל הכותרת מתייחסת למשחק אחד ספציפי שמקבל את שמו מבית משפט בצורת מעורפלת כמו דיונון.

הדמות הראשית סונג Gi-hun עושה את זה נשמע כאילו משחק דיונון הוא ייחודי לעירו, המתאר משחק שהוא סוג של כמו רובר אדום סוג של כמו ללכוד את הדגל והוא שיחק במגרש משחקים בצורת דיונון. על מנת לנצח, הקבוצה התוקפת, שמותר להם לקפוץ רק עד שהם עוברים את מותני הדיונון, חייבת להקיש על ראשו של הדיונון ברגלו. הבמאי הואנג אמר ל"קוריאה הראלד" שזה היה משחק הילדות האהוב עליו, אז כן, נראה שהוא אמיתי.

משחקים אחרים ששוחקו הם די אמיתיים, כולל גולות, משיכת חבל ואור ירוק באור אדום. יש משחק אחד שברור שהוא לא אמיתי – משחק שבו שחקנים חייבים לחצות גשר זכוכית ולא יודעים איזה פאנל יתנפץ מתחת לרגליים – למרות שמשחקים כמו קלאס אכן דורשים מכם למקם את הרגליים רק בריבועים מסוימים.

במשחק אחד, המתמודדים צריכים לגלף צורת ממתקים מבלי לשבור אותה.

פארק נטפליקס/יאנגקיו
משחק אחד נותן לכל שחקן קופסת ממתקים עם צורה מובלטת לתוכו, והם חייבים להשתמש בחפץ חד כדי לחתוך את הצורה מבלי לשבור אותה. זה קל אם יש לך צורת משולש, לא כל כך קל אם בחרת את המטריה. המתמודדים לומדים בסופו של דבר שליקוק גב הממתק עוזר לשחרר את הצורה.

הממתק הזה אמיתי – הנה סרטון יוטיוב מפינוי צ'ף-קורה שמראה לכם איך להכין אותו. (הוראות המתכון מוצגות בכיתובים באנגלית.) האם אתה מקבל לתוך ביצוע קפה Dalgona במהלך המגיפה? הממתק הזה הוא ממתק של דלגונה.

הממתקים פופולריים בקרב ילדים קוריאנים, מציין השף. וכן, אוכלים בקוריאה מנסים לאכול סביב הצורה המובלטת מבלי לשבור אותה, אם כי הסיכונים עבורם אינם חיים ומוות.

האם האור האדום, בובת אור ירוק אמיתית?

המשחק הראשון שהמתמודדת משחקת הוא "אור אדום", "אור ירוק", אבל במקום בן אדם להסתובב ולנסות לתפוס מישהו נע במהלך "אור אדום", זה דבר בובת רובוט של תלמידת בית ספר ענקית ומפחידה.

הבובה באור האדום, משחק אור ירוק הוא אמיתי, ותיירים יכולים לבקר בו.

זה דיונון משחק כרטיס ביקור

מגייסי משחק דיונון חילקו כרטיסי ביקור חומים בהירים עם סמל המשחק – עיגול, משולש וריבוע – בצד אחד, ומספר טלפון בצד השני. (אמנים מקוונים יוזמים מוכרים אותם אם תחפושת ליל כל הקדושים שלך זקוקה לאבזר, או להכין אותם בעצמך.)

הכין טפטים לכרטיס הזמנה למשחק דיונון עבור כולכם.

"העיגול הוא האות 'o', המשולש הוא חלק מהאות 'j', והכיכר היא 'מ'", היא כותבת. "אז זה לצד זה, כתוב 'O J M', שהם ראשי התיבות (של) משחק דיונון בקוריאנית, אשר נקרא כמו Ojingeo Geim (오징어게임)".

הצד הזה של הכרטיס בסדר, אבל הצד השני, עם מספר טלפון מוצג, גרם לכמה בעיות. Mashable דרום מזרח אסיה מדווח כי אדם עם מספר זה התלונן על קבלת שיחות "אינסופיות" והודעות טקסט. (קדימה Netflix, היית צריך לקנות מספר מסוים ולהגדיר הודעת פרומו למי שקרא לזה.)

תיאוריה על שומרי משחק דיונון

השומרים ב"דיונון גיים" לובשים אדום, וכשאחד נחשף, הוא נראה כמו חייל תמים צעיר. תיאוריה מקוונת אחת מנסה להסביר כיצד השומרים נשכרו. הדמות הראשית סונג Gi-hun משחק שנקרא ddakji עם מגייס למשחק. (Ddakji הוא משחק קוריאני מסורתי של אריחי נייר היפוך- סוג של כמו POGs.) גי-האן בוחר נייר כחול על אדום. זה נראה אקראי, אבל תיאוריה אחת טוענת שזה לא.

"אז יש תיאוריה במשחק דיונון שבו Gi-Hun הרים את הכרטיס הכחול מאיש המכירות (גונג יו) ולאחר מכן התעורר בחליפה כחולה כשחקן", ציוץ אחד מציין. "אם הוא או השחקנים האחרים היו קיבלו את הכרטיס האדום, הם היו העובדים/שומרים".

אז יש תיאוריה במשחק דיונון שבו Gi-Hun הרים את הכרטיס הכחול מאמן המכירות (גונג יו) ולאחר מכן התעורר בחליפה כחולה כשחקן. אם הוא או השחקנים האחרים היו קטפים את הכרטיס האדום, הם היו העובדים / השומרים.

סיום משחק הדיונון מוסבר


זמן סופר ספוילר, כי אנחנו הולכים לדבר על סיום הסדרה. סונג גי-הון מנצח, והוא לומד מי באמת מנהל את המשחק (אולי הבנתם את זה מכיוון שאנחנו לא רואים את הדמות הזו מתה במשחק, אבל זה טוויסט עלילה כל כך עסיסי שאני לא אחשוף את זה כאן).

לאחר שהתמודד עם גאון המשחק, גי-הון צובע את שערו באדום בוהק (כמו התלבושות של השומרים, אם כי זה כנראה לא קשור). ואז הוא מתחיל לעלות על מטוס ללוס אנג'לס כדי להתאחד עם בתו הצעירה. אבל הוא מזהה את מגייס המשחק שערב אותו במשחק מנסה לשכנע אדם אחר שמבוזל שלו לשחק. Gi-hun תופס את הכרטיס, ורגע לפני שהוא עולה על המטוס, קורא למספר ואומר לאדם שעונה הוא הולך לאתר אותם. ההמשך? גם אם הבמאי לא נראה ממהר, ההתקנה מושלמת לאחד.

זהותו של איש החזית נחשפת בסופו של דבר, וזה עניין משפחתי.

פארק נטפליקס/יאנגקיו
ובואו נדבר על האחים. קצין המשטרה הואנג ג'ון-הו (Wi Ha-joon) מסתנן למשחק, מחפש את אחיו הנעדר In-ho. ג'ון-הו בורח ממתחם המשחק אבל לכאורה נהרג על ידי איש החזית, שהוא סוג של מנהל המשחק. ואיש החזית מתגלה כ… אחיו הנעדר של ג'ון-הו, שכבר למדנו שניצח את המשחק ב-2015.

גם האחים יכלו לחזור בסרט המשך. ג'ון-הו נורה בכתף (לפני שנפל מצוק למים). אז אולי הוא לא מת, למרות שלא נראה שהוא הלשין על גאוני המשחק לחבריו השוטרים, מאחר והמשחק נמשך. זה לא יהיה זיוף המוות היחיד בתוכנית הזאת.

האם יש עוד מה לחקור במשחק דיונון?

היוצר הואנג דונג-היוק אמר ל"הוליווד ריפורטר" שהוא עזב בכוונה את סיום העונה הראשונה, אבל בגלל שהוא חשב שזו "סגירת מעגל טובה" לסיפור.

"העונה הראשונה מסתיימת בכך שגי-הון חוזר ולא עולה על המטוס לארה"ב", אמר. "וזו הייתה, למעשה, הדרך שלי להעביר את המסר שאתה לא צריך להיגרר על ידי הזרימה התחרותית של החברה, אלא שאתה צריך להתחיל לחשוב על מי יצר את כל המערכת – והאם יש לך פוטנציאל כלשהו לחזור ולהתמודד עם זה. אז זה לא בהכרח Gi-hun חוזר לנקום. זה יכול להתפרש כיצירת קשר עין מאוד על המקום עם מה שבאמת קורה בתמונה הגדולה."

הואנג גם אמר שהוא רוצה להמשיך לחקור את סיפורם של שני האחים, כמו גם את סיפורם של המגייס שמביא את גי-הון למשחק.

"וכמובן, אנחנו יכולים ללכת עם הסיפור של Gi-hun כפי שהוא פונה לאחור ולחקור יותר על איך הוא הולך לנווט דרך חשבון הנפש שלו עם האנשים שמעצבים את המשחקים", הוא אמר. "אז, אני לא יודע עדיין, אבל אני רק אגיד שיש הרבה אפשרויות בחוץ לעונה השנייה קווי עלילה."

הוא גם אמר שבעוד הוא חש לחץ כעת לספק עונה שנייה, הוא ניסה להסתכל על הצד החיובי של הציפיות שלהם.

"אני יכול למשוך רעיונות מאוהדים בכל רחבי העולם כדי ליצור את העונה הבאה", הוא אמר. "אני חושב שזה מה שאני נאבק איתו עכשיו – שאני לא צריך רק לראות את זה כלחץ עצום, אלא לחשוב על כל האהבה והתמיכה שאני מקבל כקופסה גדולה של השראה שאני יכול למנף לעונה השנייה".